Vaškovo stránky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "3450":
Mimochodem, Váš otec měl naprostou pravdu!
Vašek
Včelí med má přirozenou vlastnost krystalizovat.

Nejpomaleji podléhá krystalizaci med akátový.

Šlehaný,více známý jako med pastovaný, vzniká mechanickým mícháním v počátku začínající krystalizace, za pomocí nerezového míchadla a nějakého pohonu, např.el.vrtačky.Toto míchání se provádí približně dvakrát denně, po dobu asi jednoho týdne, až vznikne jemná krémová hmota,bílé,až kávově bílé barvy,dle druhu pastovaného medu.

Pokud sháníte včelí med, je nejlepší vyhlédnout si přímo včelaře ve Vašem okolí a ten Vám jistě rád med nabídne, včetně dalších včelích produktů.

Pokud Vám nabízejí med tekutý, tak proto, že si to většina zákazníků přeje a tudíž ho včelaři ztekucují různými způsoby při teplotě max.do 45

stupňů C.Při vyšších teplotách dochází k jeho poškozování.

Rád bych Vám med nabídl osobně, ale nevím z které části republiky pocházíte.

S pozdravem: VašeK!
blate
Zdravím, všechny včelaře a mám skromný dotaz. V současné době nejsem schopen sehnat pocitivý krystalizovaný med, nebo med šlehaný. Kdysi za mlada jsem pomáhal mému tátovi z včelařením a ten mi řekl, že správný med musí krystalizovat, jinak to není med, ale nějaká náhražka. A pamatuji si, že ještě než nastala zima, tak jsme všechen med měli ztuhlý, ale dnes mi všichni nabízejí i v této roční době med tekutý a já mu moc nevěřím. Proto tak si nejsem jistý a nevím jestli má nedůvěra je na místě. Mohli by jste mi poradit? Děkuji předem za odbornou radu. A pokud jste někdo schopni mi nabídnout pro mě ten poctivý med, tak ho beru všemi deseti.
____________________________
marek

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.